Beykoz Konakları


Beykoz Konakları sunduğu yüksek yaşam standartları, mimarisi, doğası ve sakinleri ile artık bir 'MARKA'... Yüzlerce yıllık Saip Molla Korusu'nun içinde, yemyeşil doğa korunarak planlanan Beykoz Konakları, sunduğu yüksek yaşam standardı ve özel mimarisi ile önemli bir marka haline geldi.

Beykoz Konakları, 401 villadan oluşan bir proje. 3 ayrı tip villadan oluşuyor. En küçük villa tipi olan Şehnaz Konak, brüt 406 m2, net 344 m2'lik bir kullanım alanı sunuyor. 3 katlı villada 1 ebeveyn süiti, isteğe göre yatak odası olarak ta düzenlenebilen 1 oturma odası, ayrıca iki yatak odası ve 1 hizmetli odası bulunmakta. Salon büyüklüğü 94 m2 olan Şehnaz Konak’ta 4 banyo ve iki tuvalet yer almaktadır.

484 m2 brüt, 399 m2 net kullanım alanı sunan Segah Konak ise, 1 ebeveyn süiti, 1 oturma odası, 1 çatı katı süiti (bu süit daire 2 katlı olup banyo, çalışma odası ve yatak odasından oluşmakta, iç merdivenle bağlanmaktadır) ve ayrıca 3 yatak odası ve 1 hizmetli odası olmak üzere toplam 7 yatak odalı, 94 m2 bir salonlu, 6 banyolu, 2 tuvaletlidir.

Nihavent tipi konaklar ise 576 m2 brüt, 469 m2 net kullanım alanı ile projenin en büyük tip konaklarıdır. 1 ebeveyn süiti, 1 oturma odası, bir çatı katı süiti (Segah Konak'ta olduğu gibi, 2 katlı olup banyo, çalışma odası ve yatak odasından oluşmakta, iç merdivenle bağlanmaktadır) ve ayrıca 3 yatak odası ve 1 hizmetli odası olmak üzere toplam 7 yatak odalı, 6 banyolu ve iki tuvaletlidir. Yine bu tiplerde de 94 m2 büyüklüğünde salon bulunmaktadır. Yalnızca bu tiplerde bulunan galeri boşluğu ile zemin katta bulunan ebeveyn süiti ve oturma odası ile bahçe katında yer alan salon arasında görsel bağlantı kurulmaktadır.

Her 3 tip konak da, yerleşmeye ve ihtiyaca göre açık otoparklı veya kapalı garajlı olarak iki farklı plana sahiptir. Her konağın bağımsız ısıtma, soğutma ve havalandırma sistemi vardır.

Koru içine 1904 yılında inşa edilen tarihi Av Köşkü ve At Ahırında yapılan restorasyon çalışmaları ile bu mekanlar sosyal hayatınızı renklendirmek için yeniden tasarlanmıştır. Açık ve kapalı yüzme havuzları, fitness salonu, Gourme Restoran ve Teenage Snack Bar ile çok amaçlı toplantı salonu sunulan sosyal imkanlardan bazılarıdır.

Burada her ayrıntı size daha güzel, rahat ve huzurlu bir hayat sunmak için düzenlendi… Fatih Köprüsü bağlantılı ve boğaz manzaralı viyadüklü yol ile gişeler Beykoz Konakları'na sadece 5 km. uzaklıkta. Bu proje de Saip Molla Korusu'nun özenle korunmuş yemyeşil doğası ile mimarinin uyumu sizi büyüleyecek. Eşsiz güzelliği, tarihi, doğası ve mimarisi ile Beykoz Konakları'nda arzuladığınız hayatı bulacaksınız…